Oğuz Atay (© İletişim)
                         Fotoğraf: İletişim Yayınları Arşivi

   

  Oğuz Atay
  Kısa bir yaşamdan geriye kalan uzun roman.

  Bu sayfalarda Oğuz Atay ve eserlerine ilişkin küçük bir anımsatma amaçlanmaktadır. Türkçe yazının önemlilerinden biri olan Atay'ı ölümünden sonra tanımış olmam, düşünme, yorumlama biçimindeki denklikler ve Türkçe edebiyatın Yusuf Atılgan'la başlayan (adı henüz konmamış) bu tarzdan dolayı sevmem, önemli bulmam nedeniyle bu sayfaları hazırlamak istedim.

  Eldeki yazılı kaynaklar dışında bu sanal ortamda da birçok makale, yazı aktarıldı Oğuz Atay hakkında. Bunların bir bölümünü, ilgili özel ya da tüzel kişiler izin verdiği sürece bu sayfalarda aktarmayı düşünüyorum. Ötekilere ise bağlantılar yoluyla yönlendirmeler yapmayı amaçlamaktayım.

  Atay'ın tüm eserleri İletişim Yayınları tarafından 1980'li yılların ilk yarısından itibaren yeniden ve daha geniş kesimlere ulaştırıldı. Şimdilerde her kuşaktan insan yeniden tanımakta ve sevmekte Atay'ı.

  Fotoğrafları Atay'ın
  »Günlük« adıyla yayımlanan kitabından aktardım. Müzik ve yazıların tüm telif hakları ilgili özel ve tüzel kişilere, fotoğrafların  hakları İletişim Yayınlarına aittir.

  Bekir Karadeniz

   

© BeKa